Rössler Rakúsko –

je malá rodinná firma so sídlom v Kufsteine. Od roku 1996, vyrába vysoko kvalitné lovecké pušky. Za tých mnoho rokov sa séria Titan ® stala populárnou a veľmi vyhľadávanou lovcami z celej Európy. Modely Titan ® zaujmú svojou presnosťou, jednoduchým a intuitívnym ovládaním, ich pevným spracovaním a elegantným dizajnom. Stručne povedané, sú to zbrane, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ale ktoré sú tiež flexibilné a majú svoju vlastnú osobnosť. Je to preto, že lovecké pušky Rössler možno prispôsobiť a zostaviť na mieru pre každého strelca podľa tých najnáročnejších požiadavok. Naším poslaním je zjednotiť tradičné remeselné spracovanie s najnovšími technológiami. To aj bolo jednou z priorít zakladateľa firmy, Ericha Rösslera.

Profesionalita

Profesionalita Vyrábame v nadväznosti na praktické skúsenosti a využívame najnovšie vedecké poznatky. Všetky hlavné mechanické časti našich zbraní sú vyrobené a inštalované u nás vnútropodnikovo. Za týmto účelom školíme svojich vlastných pracovníkov v oblasti spracovania kovov a tradičnom puškárstve. Jedine tak môžu byť vytvorené lovecké pušky najvyššej úrovne - pre klientov, ktorí očakávajú len to najlepšie, a to je presne to, čo dodávame.

Spoľahlivosť

Zbrane sú vysoko citlivým sortimentom. Musia byť schopné fungovať vo všetkých situáciách stopercentne. To isté platí aj pre náš zákaznícky servis. Vďaka využitiu najnovšej výrobnej technológie a našim pracovníkom, ktorí držia krok s najnovším vývojom priemyslu prostredníctvom kurzov ďalšieho vzdelávania, zabezpečujeme vysoký stupeň uspokojenia - a to ako v našich radoch, tak aj medzi zákazníkmi.

Presnosť

Aj tesne minúť, stále znamená minúť. To je dôvodom, prečo sme zaistili maximálnu presnosť našich zraní. Vhodnosť zbrane pre lov je určená predovšetkým jej presnosťou. Vzhľadom k tomu, komunikujeme s našimi zákazníkmi aktívne na pravidelnej báze, neustále prijímame nové podnety, ako ďalej zlepšovať naše zbrane. To nám umožňuje zlepšiť kvalitu našich pušiek a zabezpečiť našim zákazníkom vyšší komfort.
HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Erich Rößler – Zakladateľ

Erich Rößler je otcom spoločnosti. Narodil sa v roku 1948 v Amstettene, Dolné Rakúsko. Už ako malý chlapec sa túžil stať puškárom. Vo veku 15 rokov sa začal zaúčať v tradičnej výrobe zbraní v jeho rodnom meste. Teoretickú časť svojej prípravy absolvoval na prestížnej národnej škole zameranej na ručné zbrane v Ferlach. Po úspešnom ukončení štúdia, Erich pracoval v rôznych obchodoch so zbraňami v Dolnom Rakúsku. Týmto spôsobom podstatne rozšíril svoje vedomosti. Ako 21 ročný dostal pracovnú ponuku v Kufsteine, kde pracoval s medzinárodne uznávaným výrobcom zbraní. Erich tu obzvlášť rozvinul svoje praktické skúsenosti v sériovej výrobe pušiek. Získal tu výnimočné zručnosti a rozsiahle znalosti o zbrojných technológiách. Z tohto dôvodu postúpil na pozíciu vedúceho oddelenia montáže zbraní. Tento post zastával až do roku 1996

Rößler AUSTRIA – Prvé kroky

V roku 1996 sa Erich so svojimi mnohoročnými skúsenosťami rozhodol založiť si vlastnú výrobnú spoločnosť - zrodil sa Rössler Waffen RAKÚSKO. V prvých rokoch sa spoločnosť zamerala na zákazkovú a malosériovú výrobu guľových a brokových pušiek a Bergstutzen. Tieto výrobky boli predávané pod vlastným menom a zapôsobili na zákazníkov svojím extrémne pevným spracovaním a vysokou kvalitu použitých materiálov. Spoločnosť Rössler Waffen sa tak rýchlo dostala do povedomia poľovníkov, ktorí prejavili o produkty mladej spoločnosti veľký záujem. Vzhľadom na rastúci dopyt vstúpil do spoločnosti Erichov syn Walter Rößler. Podporoval svojho otca, a to predovšetkým vo výrobe a obrábaní mechanických komponentov zbraní.

Príbeh úspechu

Na konci 90-tych rokov, otec a syn začali pracovať spoločne na vývoji TITAN 6®. Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť vysoko kvalitnú akčnú loveckú pušku, ktorá môže byť lacno prenesená na koncových zákazníkov z dôvodu veľkokapacitnej vnútropodnikovej výrobe a predchádzajúcej investícii do marketingu. V novembri 2001, zaznel prvý výstrel z prototypu dnešnej TITAN 6®. Ten sa stretol s plnou spokojnosťou vývojárov. Zbraň TITAN 6® bola ako novinka predstavená na medzinárodnom veľtrhu len o štyri mesiace neskôr. Záujem o kvalitne zostavené zbrane s vysokou presnosťou za nízku cenu bol skvelý. Pomer cena -výkon TITAN 6® okamžite presvedčil globálnych hráčov poľovného priemyslu, ako je napríklad RUAG Ammotec. Počas niekoľkých málo rokov sa rozšíril predaj zbrane TITAN 6® do celej Európy.

Presun do nových priestorov

Kapacita závodu bola vyčerpaná krátko po uvedení TITAN 6® na trh. Prichádzajúce objednávky mohli byť spracované iba s ťažkosťami, vzhľadom k veľkosti objektu a personálnych zdrojov. Preto v októbri toho istého roku Erich a Walter Rößlerovci kúpili existujúce priestory závodu v Kufsteine a prispôsobili ho potrebám podniku. Postupne sa špecializovaná sieť ďalej rozširovala. Po niekoľkých rokoch sa Rößler Waffen - RAKÚSKO stala medzinárodne aktívnou spoločnosťou. Po troch rokoch bola zbraň TITAN 6® predávaná už na všetkých kontinentoch sveta.

Rozšírenie produktového portfólia

Rößler Waffen - team RAKÚSKO neustále komunikuje so svojimi zákazníkmi. Tím sleduje meniace sa okolnosti lovu a potreby lovcov. Výsledkom tejto výmeny bol inovatívny TITAN 16®. Základná myšlienka pre vývoj tejto zbrane bola rovnaký ako pri zbrani TITAN 6®: zbraň s vysokou kvalitu za veľmi priaznivú cenu. TITAN 16® priamoťažný záver je však vhodnejší pre špecifické podmienky lovu v pohone. Zbraň bola prvýkrát predstavená v roku 2012 na medzinárodnej výstave zbraní v Norimbergu a má všetky predpoklady pre podobný úspech aký zožala TITAN 6® pred ním.